Tym razem o urządzeniach peryferyjnych – a w zasadzie o jednym ich rodzaju, czyli drukarkach etykiet. Technologie te, choć często niepozorne z wyglądu, znakomicie wspomagają pracę zarówno w sklepach, jak i magazynach. Jakie możliwości potrafią zaoferować? Oraz jakie to ma przełożenie na skuteczność wykonywanych obowiązków? Postanowiliśmy przyjrzeć się tym kwestiom bliżej na konkretnych przykładach – modelach marki Godex.
To tzw. drukarka biurkowa, o czym świadczą też jej nieduże gabaryty: 210 x 280 x 186 mm. Urządzenie jest wyposażone w ekran LCD, solidnie wykonane, posiada nowoczesny design oraz funkcjonuje zarówno w trybie termicznym, jak i termotransferowym. Oferuje też przedsiębiorcy szeroki zakres konfiguracji wydruku (o maksymalnej szerokości 108 mm). Przycisk kalibracji upraszcza obsługę modelu RT700I w sytuacji, gdy często zmieniamy rozmiar wystawianych etykiet – także samoprzylepnych, ułożonych w 2 i większej liczbie rzędów, dzięki rozwiązaniu Twin-Sensor (oznaczającemu podwójny czujnik odstępu). Komfort pracy zapewnia również mechanizm drukujący, ułatwiający instalację rolki papieru termotransferowego o długości 300 m i zapobiegający przemieszczaniu się jej. Oprócz tego, RT700I komunikuje się z innymi urządzeniami (porty USB i RS-232) oraz umożliwia podłączenie do sieci komputerowej (interfejs Ethernet), co – trzeba przyznać – zauważalnie usprawnia i automatyzuje pracę użytkownika. Tym bardziej, że podłączenie do drukarki klawiatury USB nie zachodzi konieczność połączenia z komputerem.
Ten model marki Godex, podobnie jak poprzedni, pracuje w trybie termicznym i termotransferowym. A co więcej – występuje w 2 technologicznych wariantach: standardowym G300, wystawiającym etykiety w rozdzielczości 203 dpi (maksymalna szerokość wydruku: 108 mm), albo G330, w którym parametry te wynoszą odpowiednio: 300 dpi oraz 105,7 mm. W każdym wypadku jednak zapewnia prostą instalację różnego typu materiałów eksploatacyjnych. Drukarka zapewnia także szybkie przetwarzanie danych, a to za sprawą jej podzespołów : 32-bitowego procesora RISC, pamięci SDRAM (16 MB) i Flash (8 MB). Ponadto, G300 sprawnie współdziała z systemami Microsoft Windows i oprogramowaniem GoLabel, ułatwiającym projektowanie etykiet i tworzenie nanoszonych na nich treści – zawierających również kody jedno- i dwuwymiarowe, grafiki oraz teksty w różnych czcionkach. Tak, jak poprzednia, drukarka ta posiada interfejsy USB, RS-232 i Ethernet.
To w zasadzie kolejna wersja pierwszego z wymienionych modeli marki Godex, jednak tym razem pozbawiona ekranu LCD. RT700, korzystając z rolki o długości 300 m, pracuje (w trybie termicznym i termotransferowym) z prędkością 177 mm na sekundę i w rozdzielczości 203 dpi. We współpracy z dodawanym programem GoLabel, pozwala na łatwe tworzenie etykiet (posiadających kody 1D i 2D, zdefiniowane grafiki i teksty w różnych czcionkach) oraz konfigurowanie parametrów wydruku. Urządzenie, zawierające złącza USB i RS-232, a także interfejs Ethernet, można zamówić też w wersji RT700iW, wyposażonej dodatkowo w opcje połączeń bezprzewodowych (Wi-Fi, Bluetooth). W rezultacie, model marki Godex ułatwia dopasowanie rozwiązań do potrzeb danego przedsiębiorstwa. A przy tym nie zajmuje dużo miejsca, nie stwarza problemu podczas przenoszenia z miejsca na miejsce i świetnie współgra estetycznie z przestrzenią biurową.
Jak widać, nawet drukarki etykiet potrafią zaskakiwać pod względem oferowanych możliwości i rozwiązań. Dzięki nim stają się doskonałymi towarzyszkami pracy, skutecznie usprawniającymi prowadzenie działalności handlowej. Jeśli chcecie jeszcze lepiej poznać te urządzenia, zerknijcie tutaj, no i oczywiście zapraszamy Was do pozostawienia w komentarzach swoich opinii na temat artykułu.
BeTe
22 maja, 2016 at 11:14 am
do mnie raczej przemawia środkowy model……