Jak wybrać sprawdzarkę cen do sklepu?
01 lip
9:43

Weryfikator cen dla sklepu – wybór i instalacja urządzenia

Weryfikatory cen to urządzenia peryferyjne, które wdraża się przede wszystkim w różnego typu sklepach – zarówno większych, jak i mniejszych. Tak w skrócie można opisać wspomniane rozwiązania technologiczne. Ważnych informacji, które dotyczą weryfikatorów cen, jest jednak znacznie więcej. Przy wyborze i instalacji takiego urządzenia istotne będą zarówno parametry techniczne oraz funkcje, jak i rozwiązania konstrukcyjne.

Odczyt kodów kreskowych i wyświetlanie informacji o towarach

W przypadku codziennego korzystania z weryfikatora cen istotne są w szczególności dwie kwestie. Po pierwsze, odczyt kodów kreskowych, które znajdują się na sprawdzanych produktach. To dzięki temu urządzenie jest w stanie szybko identyfikować towary dostępne w ofercie sklepu. Po drugie, istotny jest sposób emitowania informacji na temat weryfikowanych produktów. W tym przypadku standardem będzie wyświetlanie danych na ekranie sprawdzarki. Jednak współcześnie urządzenia z tego segmentu mogą zaoferować znacznie bardziej rozbudowaną funkcjonalność. Wybrane modele, dostępne obecnie na polskim rynku, zapewniają m.in. głosowe emitowanie informacji o cenach. A najbardziej zaawansowane sprawdzarki pozwalają też na wyświetlanie całych katalogów produktów oraz obsługę przy użyciu panelu dotykowego.

Sposób współpracy z resztą systemu sprzedaży

Kolejnym zagadnieniem, które będzie kluczowe w przypadku wyboru i instalacji weryfikatora cen, jest sposób współpracy takiego urządzenia z resztą rozwiązania systemowego w sklepie. W szczególności chodzi tutaj o podłączenie sprawdzarki do firmowego komputera, a konkretnie – do zainstalowanego na nim oprogramowania sprzedażowego. Dzięki temu weryfikator zyska stały dostęp do bazy danych produktów, co jest niezbędne przy emitowaniu informacji o towarach. Dlatego warto zdawać sobie sprawę z tego, że modele oferowane na polskim rynku zapewniają obsługę różnych interfejsów komunikacyjnych. W zależności od funkcjonalności konkretnej sprawdzarki, dostępna będzie np. łączność przez Ethernet (sieć LAN) lub Wi-Fi (sieć bezprzewodową). I chyba nietrudno zgadnąć, że sposób komunikacji weryfikatora cen trzeba zawsze dostosować do infrastruktury wdrożonej w konkretnym sklepie.

Jak zamontować sprawdzarkę cen?

Przy poszukiwaniu odpowiedniego weryfikatora cen warto też zwrócić uwagę na szeroko pojęte rozwiązania konstrukcyjne. Duże znaczenia ma, rzecz jasna, sposób montażu takiego urządzenia. Zamówioną sprawdzarkę cen będzie trzeba przecież przymocować na stałe w wybranym miejscu, np. na ścianie lub słupie. A w tym przypadku istotne okazują się zarówno otwory montażowe (niekiedy uchwyt znajduje się w zestawie z weryfikatorem), jak i wymiary konkretnego modelu (musi się on po prostu zmieścić w konkretnej przestrzeni). Ponadto, należy wziąć pod uwagę fakt, że sprawdzarka cen może być używana każdego dnia przez bardzo wielu klientów. W związku z tym, ważna jest także wytrzymałość takiego urządzenia sklepowego na intensywną eksploatację.

«
1 Comments

    fabio

    3 lipca, 2022 at 9:43 am

    fajnie było dowiedzieć się więcej o tych urządzeniach sprzedażowych, dotąd bardziej znałem je z „konsumenckiej strony” 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwe rozwiązanie *