Kolektor danych z ekranem dotykowym
20 lip
10:46

Co charakteryzuje współczesne kolektory danych?

Działanie praktycznie każdego kolektora danych, który jest obecnie dostępny na rynku, można w sumie streścić w jednym, krótkim zdaniu. Takie urządzenie służy do pozyskiwania, przetwarzania i przesyłania różnych informacji. Przedsiębiorcom poszukującym wspomnianej technologii auto id zależy jednak z pewnością na dodatkowych szczegółach. Dlatego warto nawet ogólnie omówić najważniejsze cechy, jakie charakteryzują dzisiejsze kolektory danych dla firm.

Rozwiązania, funkcje i podzespoły znane ze smartfonów

Omówienia współczesnych kolektorów danych trudno nie zacząć od cech wspólnych ze smartfonami. Te są bowiem doskonale widoczne już w kwestiach wizualnych. Terminale przenośne dla firm posiadają zazwyczaj wbudowane ekrany dotykowe, które niekiedy zajmują praktycznie całą powierzchnię na froncie urządzenia. Doskonałym tego przykładem jest kolektor obecny na grafice do dzisiejszego wpisu, czyli model TC57 marki Zebra. Niektóre osoby mogłyby wręcz pomylić wspomniane urządzenie ze smartfonem 😉

Panel dotykowy to jednak nie wszystko. Wiele produkowanych obecnie kolektorów danych posiada naprawdę wydajne podzespoły (procesor, pamięć RAM i Flash), jak również pracuje w oparciu o powszechnie stosowany system operacyjny Android oraz zapewnia dostęp do wielu aplikacji na urządzenia mobilne, np. do poczty elektronicznej czy przeglądarki internetowej. Porównania do dzisiejszych smartfonów są więc jak najbardziej na miejscu.

Pozyskiwanie i przesyłanie danych firmowych

Kolektor wdrożony w firmie nie będzie, rzecz jasna, służył wyłącznie do przeglądania internetu i sprawdzania poczty elektronicznej. Głównym zadaniem takiego urządzenia jest zawsze szeroko pojęte zarządzanie danymi przedsiębiorstwa. Natomiast w przypadku kolektora kluczowa będzie obecność nowoczesnego modułu skanującego. To właśnie wspomniane ogniwo terminala przenośnego pozwala bowiem na odczytywanie informacji z kodów kreskowych. Ponadto, niektóre modele posiadają dodatkowo wbudowany aparat, co umożliwia np. udokumentowanie dostawy towaru do klienta.

Osobną kwestią jest z kolei przesyłanie zgromadzonych danych do firmowego systemu. Biorąc pod uwagę funkcjonalność większości współczesnych kolektorów, współpraca z komputerem czy oprogramowaniem odbywa się bezprzewodowo, np. przez Wi-Fi lub Bluetooth. Dostępna jest też jednak często „standardowa” łączność przewodowa, m.in. przy użyciu przewodu komunikacyjnego USB.

Wytrzymały i szczelny jak kolektor danych

Współczesne kolektory danych z pewnością charakteryzują się zwiększoną wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz mniejszą wrażliwością na niekorzystne działanie pyłu, kurzu czy wilgoci. Pisząc wprost, są bardzo odporne na różnego typu nieprzewidziane sytuacje, do których może dojść w trakcie pracy mobilnej, a także na eksploatację w trudnych warunkach. Ponadto, atutem wielu modeli jest długie funkcjonowanie na zasilaniu akumulatorowym, opcja łatwej wymiany rozładowanej baterii czy możliwość zamówienia przydatnych akcesoriów zewnętrznych, np. stacji komunikacyjno-ładującej lub kilkumiejscowej ładowarki.

« »
1 Comments

    Cristian0

    28 lipca, 2021 at 10:46 am

    czy są tu tacy, którzy korzystają z kolektora zamiast smartfona? 😀 jestem ciekaw, czy to zdaje egzamin, bo w sumie samo urządzenie wydaje się naprawdę ciekawe i funkcjonalne 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwe rozwiązanie *