Elzab Mini E - nowoczesna kasa fiskalna dla małych i dużych firm
04 sie
8:24

Nowoczesna kasa fiskalna Elzab Mini E dla małych i dużych firm

Zastanawialiśmy się przez długi czas, jakie urządzenia najpierw opisać na naszym blogu internetowym. W Polsce mamy bowiem do czynienia z naprawdę szerokim wyborem kas oraz drukarek fiskalnych. Jedne z nich są bardziej zaawansowane technologicznie, drugie mniej. Poszczególne modele różnią się też oczywiście gabarytami i wagą. Postanowiliśmy więc zacząć od urządzenia, które w pewnym sensie łączy w sobie kilka wspomnianych cech. To z pewnością mała kasa fiskalna, lecz wyposażono ją w moduł elektronicznej kopi paragonów oraz programowalną klawiaturę. Przed Wami Elzab Mini E!

Zachowuj kopie paragonów na karcie pamięci

Przechowywanie kopii paragonów fiskalnych jest jednym z obowiązków, który towarzyszy prowadzeniu ewidencji za pomocą kasy rejestrującej. Przez długi czas dokumentację tę można było archiwizować tylko na rolkach papieru termicznego. Na szczęście od kilku lat są już dostępne urządzenia z elektroniczną kopią paragonów. Taką funkcjonalność zastosowano właśnie w Elzab Mini E.

Co zyskuje przedsiębiorca, który zdecyduje się na kasę fiskalną z takim modułem? Przede wszystkim większą gwarancję, że istotne dane nie ulegną zniszczeniu przez długie lata. A elektroniczną kopię paragonów można także zapisać na innym nośniku informacji lub na dysku twardym komputera. Ponadto, w tym przypadku archiwizowanie dokumentów w formie cyfrowej wiąże się z mniejszymi wydatkami na materiały eksploatacyjne. Jest tak, gdyż w przeciwieństwie do urządzenia z kopią tradycyjną, czyli papierową, wystarczy jednorazowo stosować tylko 1 rolkę.

Sprzedawaj szybko i  nie trać czasu

Każdy przedsiębiorca zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest szybkie wykonywanie obowiązków w firmie. Ma to wpływ nie tylko na zadowolenie klientów, ale także na satysfakcję z pracy. W Elzab Mini E jest obecnych kilka elementów, które mają przełożenie na sprawniejsze prowadzenie ewidencji. Kasa posiada prosty w obsłudze i wydajny mechanizm drukujący. Dzięki niemu urządzenie wystawia paragony z prędkością 15 linii tekstu na sekundę, używając do tego rolki papieru o długości aż 40 metrów. Użytkownik nie musi więc zbyt często przerywać pracy, aby zainstalować nowy wkład. A gdy już dojdzie do takiej sytuacji, wymiana rolki zajmuje dosłownie chwilę.

Kilka słów o klawiaturze kasy

Klawiatura Elzab Mini E również ma wpływ na szybkość pracy kasjera. Niemniej, jest to tak istotne ogniwo tego urządzenia, że zasługuje na osobne omówienie. Przede wszystkim warto podkreślić, że model marki Elzab umożliwia zdefiniowanie aż 61 skrótów klawiszowych. Tak duża liczba przycisków funkcyjnych sprawdza się doskonale przy szybkiej sprzedaży popularnych produktów oraz usług. Dodatkowo, skróty można wykorzystać do bezpośredniego wywoływania często wykonywanych operacji, chociażby wydruku raportu dobowego.

Przy opisywaniu tego elementu Mini E należy także zaznaczyć, że przedsiębiorca może wybrać wariant technologiczny klawiatury – standardowy albo modułowy. Co więcej, w wersji standardowej istnieje opcja wymiany wkładu z opisem poszczególnych przycisków. W ten sposób kasa oferuje łatwe dostosowanie swojej klawiatury do potrzeb konkretnej działalności gospodarczej.

Długi czas pracy na baterii

Dokonanie sprzedaży towaru lub usługi na rzecz klienta indywidualnego zawsze trzeba poświadczyć paragonem fiskalnym. W związku z tym, przerwa w pracy, spowodowana brakiem zewnętrznego źródła zasilania, mogłaby narazić przedsiębiorcę na ewentualne straty finansowe. Kasa rejestrująca Mini E została przygotowana na takie okoliczności. Wyposażono ją w wydajny akumulator litowo-jonowy, który zapewnia wykonywanie obowiązków przez 10 godzin. Mowa oczywiście o sytuacji, gdy dojdzie do awarii prądu lub zabraknie energii z innego powodu. Podczas normalnego użytkowania kasę można zasilać po prostu z sieci.

Elzab Mini E charakteryzuje się funkcjonalnością, która jest niewątpliwym ukłonem w stronę działalności mobilnej. Wydajny akumulator tego urządzenia można zasilać także przy pomocy instalacji samochodowej 12/24 V. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby zabrać model Mini E nawet w bardzo długą podróż.

Niewielkie wymiary i mała waga

Przed chwilą poniekąd wspomnieliśmy już o tym, że kasa marki Elzab może pełnić rolę urządzenia przenośnego. Wskazują na to niewielkie gabaryty tego modelu, czyli zaledwie 195 x 205 x 77 mm (głębokość, szerokość, wysokość). Co więcej, urządzenie waży tylko 0,89 kg i nie sprawia najmniejszych problemów z transportem. Czy oznacza to, że Mini E sprawdzi się głównie przy mobilnym obsługiwaniu klientów? Biorąc pod uwagę wszystkie funkcje tej kasy, które do tej pory omówiliśmy, wiele wskazuje na to, że znajdzie ona zastosowanie także w handlu stacjonarnym. Elzab Mini E to po prostu wszechstronne rozwiązanie technologiczne – zarówno dla małych, jak i średnich oraz dużych przedsiębiorstw.

Więcej o Elzab Mini

Kasa Elzab Mini E już od kilku lat jest obecna na polskim rynku fiskalnym. Za sprawą swojej niezawodności oraz prostej obsługi, zyskała opinię jednego z najciekawszych urządzeń w tej branży. Poniżej prezentujemy dodatkowe źródła informacji o tym modelu oraz innych urządzeniach marki Elzab.

Ciekawe linki:

»
1 Comments

    Maciek

    5 sierpnia, 2015 at 8:24 am

    Fajna propozycja dla wszystkich, którzy prowadzą handel mobilny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwe rozwiązanie *