Posnet Mobile HS EJ - najmniejsza kasa fiskalna w Polsce
07 sie
8:21

Małe kasy fiskalne dla każdego

W dzisiejszych czasach można zaobserwować tendencję, w ramach której produkowane są coraz mniejsze urządzenia elektroniczne. I faktem jest, że trend ten nie omija wcale polskiej branży fiskalnej. Modele tworzone współcześnie są zdecydowanie mniejsze, niż miało to miejsce 5, 10 czy 15 lat temu. To oczywiście odpowiedź na potrzeby przedsiębiorców, którzy często stają przed wyzwaniami związanymi z właściwym zaaranżowanie stanowiska sprzedaży lub mobilnym obsługiwaniem klientów. Jednakże, na rynku dostępne są urządzenia o szczególnie niewielkich gabarytach. To małe kasy fiskalne, wyróżniające się naprawdę dużą funkcjonalnością.

Małe kasy fiskalne, a może mobilne?

Nie ma co tego ukrywać – małe kasy fiskalne stanowią dziś jedno z największych osiągnięć na rynku technologii sprzedaży. Głównie ze względu na to, iż ich niewielkie wymiary nie oznaczają wcale konieczności rezygnacji z przydatnych funkcji i wysokich parametrów. Teoretycznie urządzenia rejestrującego tego typu powinny znajdować zastosowanie najczęściej w przypadku mobilnych działalności gospodarczych. Ale czy faktycznie tak jest?

Poznaj mobilne kasy fiskalne klikając w ten odnośnik.

W rzeczywistości małe kasy fiskalne sprawdzają się także w przedsiębiorstwach, które prowadzą stacjonarną sprzedaż swoich towarów oraz usług. Modele te można bowiem bez problemu umieścić nawet na wyjątkowo małych stanowiska obsługi klientów. A jak już wspomnieliśmy przed chwilą, urządzenia te oferują wiele przydatnych opcji. Wystarczy wspomnieć chociażby o module elektronicznej kopi paragonów fiskalnych (w wybranych modelach).

Więcej informacji o małych kasach fiskalnych przeczytasz na stronie www.

Kopia elektroniczna paragonów

Można chyba zaryzykować stwierdzenie, że elektroniczna kopia paragonów w pewnym sensie zrewolucjonizowała prowadzenie ewidencji. Dzięki niej przedsiębiorcy nie muszą przechowywać wielu papierowych rolek papieru. Urządzenia z taką funkcjonalnością automatycznie zapisują kopie paragonów na karcie pamięci SD lub microSD. To zarówno ogromne ułatwienie dla podatnika, który korzysta z kasy, jak i szansa na dodatkowe zabezpieczenie dokumentacji. Elektroniczną kopię paragonów można w każdej chwili zarchiwizować na komputerze lub innym nośniku danych, np. na płycie DVD.

Co prawda modele, które posiadają opisany przed chwilą moduł, są nieco droższe od swoich odpowiedników z rozwiązaniem tradycyjnym, czyli papierowym. Niemniej, nie można zapominać o tym, że kasa z elektroniczną kopią paragonów używa tylko 1 rolki papieru. Tej, na której wystawia dowody sprzedaży przeznaczone dla nabywców. Zapis danych na karcie pamięci zapewnia więc mniejsze wydatki na materiały eksploatacyjne.

Zobacz wszystkie kasy fiskalne z elektroniczną kopią paragonów pod tym linkiem.

Korzystne także dla Twojej kieszeni

Nie da się ukryć, że rozpoczęcie rejestracji obrotu za pomocą kasy fiskalnej, ewentualnie wymiana urządzenia na nowe, zawsze wiąże się z pewnymi kosztami. A te mogą być problematyczną kwestią dla przedsiębiorcy. Na szczęście małe kasy fiskalne są również odpowiedzią na takie potrzeby. Modele tego typu kosztują bowiem mniej, niż średnie bądź duże rozwiązania technologiczne. A jak zdążyliśmy już do tej pory pokazać, zapewniają wygodne oraz skuteczne wykonywanie obowiązków. Innymi słowy, jeżeli podatnik nie musi używać urządzenia z wieloma zaawansowanymi funkcjami, niewielka kasa rejestrująca będzie świetnym i mniej kosztownym rozwiązaniem.

Czasem mała kasa fiskalna to za mało

Można oczywiście wymienić kilka przypadków, w których mała kasa fiskalna okaże się niewystarczającym rozwiązaniem dla firmy. Na większe i mocniej wyposażone urządzenia powinny się decydować m.in. supermarkety, sieci sklepów spożywczych czy też po prostu duże punkty handlowo-usługowe. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – takie działalności często wymagają obsługi ogromnej bazy towarowej, na poziomie kilkudziesięciu lub kilkuset tysięcy PLU. A już w takich okolicznościach mała kasa fiskalna sobie nie poradzi. Nie ma się jednak czym przejmować, gdyż na rynku są dostępne małe drukarki rejestrujące. Jak widać, przed miniaturyzacją nie ma dziś ucieczki 😉

« »
2 Comments

  Rafał

  8 sierpnia, 2015 at 8:21 pm

  I pomyśleć, że jeszcze kiedyś człowiek był skazany na te wielkie kasy

  Łukasz

  20 września, 2015 at 8:21 pm

  i bardzo dobrze, że kasy są coraz mniejsze, bo to znacznie ułatwia pracę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwe rozwiązanie *