Posnet Thermal HD - drukarka fiskalna
29 sie
11:03

Dlaczego akurat Posnet Thermal HD?

Na polskim rynku fiskalnym jest kilka urządzeń, które można uznać za przełomowe osiągnięcia w dziedzinie technologii sprzedaży. Jednym z nich jest z pewnością drukarka rejestrująca Posnet Thermal HD. Biorąc pod uwagę ogrom funkcji i wysokie parametry, np. obsługę olbrzymiej bazy PLU i wydajny mechanizm termiczny, zadziwiające są nawet gabaryty tego modelu. Warto jednak szczegółowo omówić to urządzenie. Być może da to wielu przedsiębiorcom odpowiedź na pytanie: Dlaczego akurat Posnet Thermal HD?

Dwa wyświetlacze do wyboru

Zacznijmy od tego, jak model Thermal HD można dostosować do potrzeb firmy. W tym przypadku chodzi przede wszystkim o aranżację stanowiska pracy. Drukarka jest bowiem dostępna w 2 wersjach konstrukcyjnych: z wyświetlaczem standardowym (tzw. chorągiewką) lub wolnostojącym. W obydwu wariantach ekran urządzenia jest alfanumeryczny, podświetlany i zapewnia emitowanie komunikatów w 4 liniach (w każdej po 20 znaków). Dzięki temu wszystkiemu Posnet Thermal HD sprawia, że klienci mogą w łatwy sposób uzyskać informacje o przebiegu transakcji.

Bardzo dobry mechanizm drukujący

Każdy użytkownik urządzeń rejestrujących wie o tym, jak duży wpływ na wykonywanie obowiązków ma praca mechanizmu drukującego. Istotna jest nie tylko szybkość wystawiania dokumentów, ale także długość rolki papieru oraz łatwość wymiany materiałów eksploatacyjnych. Jak pod tymi względami prezentuje się Posnet Thermal HD? Urządzenie drukuje paragony z prędkością 47 linii na sekundę, wykorzystując do tego rolki papieru termicznego o długości aż 100 metrów! Co więcej, wymiana materiałów eksploatacyjnych odbywa się na zasadzie drop-in (wrzuć i pracuj). Rozwiązania te zapewniają komfortowe oraz sprawne rejestrowanie obrotu.

Bezpieczne przechowywanie Twoich kopii paragonów

Drukarka rejestrująca marki Posnet ułatwia przechowywanie kopii paragonów fiskalnych. Urządzenie zostało wyposażone w moduł elektroniczny, który zapisuje te dokumenty w formie cyfrowej, na karcie pamięci SD. O korzyściach z tego płynących pisano już wiele. Thermal HD przede wszystkim uwalnia od konieczności gromadzenia wielu papierowych rolek. Dodatkowo, drukarka zapewnia lepsze zabezpieczenie danych oraz mniejsze koszty eksploatacji. Elektroniczną kopię paragonów można zawsze zapisać na innym nośniku, chociażby płycie DVD, pendrivie lub dysku zewnętrznym. Urządzenie korzysta tylko z 1 rolki, więc przedsiębiorca wydaje mniej na zakup papieru termicznego.

Drukowanie logo i grafik na paragonach

Nie jest chyba tajemnicą, że współcześnie urządzenia fiskalne nie służą jedynie to wystawiania paragonów oraz rejestrowania obrotu. Także drukarki można wykorzystywać do innych działań, np. do reklamy przedsiębiorstwa. W przypadku Thermal HD wystarczy zaprogramować logo firmy lub inną grafikę, która będzie się pojawiała na wystawianych dokumentach. Co więcej, urządzenie pozwala na drukowanie paragonów fiskalnych z dwuwymiarowymi kodami kreskowymi, jak również oferuje wybór szerokości rolki papieru termicznego – 57 lub 80 mm. Innymi słowy, z Posnet Thermal HD można w kompleksowy sposób dostosować wygląd wydruków do oczekiwań działalności gospodarczej.

Bardzo duża baza PLU

Jak na drukarkę fiskalną przystało, model Thermal HD nie umożliwia bezpośredniego zaprogramowania pozycji towarowych. Urządzenie należy najpierw połączyć z komputerem lub terminalem komputerowym, na którym zdefiniowano całą bazę produktów oraz usług. Niemniej, po takiej „integracji” drukarka marki Posnet pozwoli na obsługę nawet do 250 000 PLU! Jednoznaczną identyfikację asortymentu zagwarantuje również inny parametr. Thermal HD drukuje bowiem paragony z nazwami towarów lub usług, które mogą mieć 40 lub 56 znaków (w zależności od szerokości rolki papieru).

Więcej o rodzinie Posnet Thermal

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o tym, że model Thermal HD jest reprezentantem szerszej grupy produktów. Rodzina tych drukarek Posnet obejmuje także: Thermal A HD, Thermal XL, Thermal A XL, Thermal HS EJ, Thermal FV EJ oraz Thermal FV. Urządzenia te cieszą się duży uznaniem wśród polskich przedsiębiorców. Trudno się temu dziwić, gdyż gwarantują zarówno proste, jak i skuteczne prowadzenie sprzedaży w punktach handlowo-usługowych.

Ciekawe linki:

« »
2 Comments

  Marek

  8 września, 2015 at 11:03 am

  Mogę polecić każdemu, bo mam i uzywam na co dzień

  Jacek

  7 października, 2015 at 11:03 am

  Moim zdaniem naprawdę fajne urządzenie dla każdego, kto ceni sobie małe rozmiary

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwe rozwiązanie *