Novitus Deon E - mała i szybka drukarka fiskalna
21 sie
2:38

Niewielka i szybka drukarka fiskalna

Novitus Deon E nie jest nowością na polskim rynku. Od premiery tego urządzenia minęło już sporo czasu. Niemniej, ta drukarka rejestrująca nadal jest często wybierana przez krajowych przedsiębiorców. Co może o tym decydować? Na pewno moc funkcjonalności oraz wysokich parametrów, które zostały zamknięte w niewielkiej i eleganckiej obudowie. Nic więc dziwnego, że model Deon E znajduje zastosowanie zarówno w mobilnych, jak i stacjonarnych punktach handlowo-usługowych.

Pierwsza przenośna drukarka fiskalna z elektroniczną kopią paragonów

Novitus Deon E to ciągle jedna z najmniejszych drukarek fiskalnych, które są aktualnie dostępne w Polsce. Jej wymiary to zaledwie 94 x 58 x 229 mm (szerokość, wysokość, głębokość). Dzięki temu urządzenie świetnie leży w dłoni, jak również zajmuje niewiele miejsca na stanowisku sprzedaży. W momencie premiery model Deon E urzekał jednak nie tylko swoimi gabarytami i nowoczesnym designem. Była to pierwsza mobilna drukarka fiskalna, w której zastosowano moduł elektronicznej kopii paragonów.

Urządzenie rejestrujące marki Novitus oferuje archiwizowanie danych w formie cyfrowej. Pisząc w największym uproszczeniu, zapisuje kopie paragonów na karcie pamięci SD. Rozwiązanie to na pewno gwarantuje mniejsze koszty eksploatacji. Drukarka po prostu używa tylko 1 rolki papieru termicznego (w przypadku tradycyjnej kopii paragonów użytkownik musi stosować 2). Co więcej, Deon E pozwala na lepsze zabezpieczenie przechowywanej dokumentacji. Dane zgromadzone na karcie SD można dodatkowo zarchiwizować na innym nośniku lub dysku twardym komputera.

Pojemna baza towarowa (PLU)

Zaletą każdej drukarki fiskalnej, jeśli zestawimy urządzenie tego typu z kasą, jest obsługa ogromnej bazy towarowej. Podobnie jest w przypadku Novitus Deon E. Pomimo niewielkich gabarytów i małej wagi, drukarka zaoferuje obsługę nawet do 150 000 pozycji w bazie PLU. To więcej, niż niejedno urządzenie stacjonarne! Ponadto, przedsiębiorca ma możliwość precyzyjnego zidentyfikowania całego swojego asortymentu. Sprzedawane produkty oraz usługi mogą mieć nazwy o maksymalnej długości 40 znaków, a także 3 dodatkowe linie opisu. Pozwala to uniknąć konieczności stosowania nieczytelnych skrótów.

Wydajny mechanizm drukujący

Novitus Deon E nie jest najszybszą drukarką fiskalną na rynku. Wiele urządzeń oferuje sprawniejsze wystawianie paragonów. Niemniej, model ten nie ma się czego wstydzić, gdyż zastosowany w nim mechanizm termiczny pracuje z prędkością 14 linii tekstu na sekundę. Na podkreślenie zasługuje jednak fakt, że drukarka korzysta z rolek papieru o długości aż 30 metrów! W praktyce oznacza to mniej przerw w prowadzeniu sprzedaży. Dodatkowo, trudno wyobrazić sobie łatwiejszą wymianę materiałów eksploatacyjnych. Mechanizm obecny w Deon E umożliwia bowiem instalację rolki na zasadzie „wrzuć i pracuj”.

Wiele paragonów fiskalnych na jednym ładowaniu akumulatora

Urządzenie marki Novitus można zasilać na 2 sposoby – albo z sieci, albo za pomocą wydajnego akumulatora. Pierwsze ze wspomnianych rozwiązań to standard i nie ma się co nad nim rozwodzić. Deon E trzeba jednak wyróżnić za pracę na zasilaniu akumulatorowym. Urządzenie jest w stanie w ten sposób wystawić nawet 2 500 paragonów o długości 30 linii każdy. Skąd się biorą aż tak duże możliwości? Wszystko za sprawą zaawansowanego procesora i podzespołów, które zapewniają oszczędzanie energii – nieużywane elementy są po prostu „usypiane”. Co więcej, w tej drukarce akumulator jest wymienny. Oznacza to, że jeśli np. użytkownik posiada 2 akumulatory, jeden może być wykorzystywany do pracy, a drugi ładowany poza urządzeniem.

Więcej o drukarkach fiskalnych Novitus

Deon E to nie jedyna drukarka fiskalna, którą obecnie produkuje Novitus. Na rynku dostępne są także inne urządzenia tej marki: HD E, Bono E, Delio Prime E, HD E Apteka, Bono Apteka E oraz Delio Apteka E. Nic więc dziwnego, że przedsiębiorcy często decydują się właśnie na któryś z modeli tej marki. Drukarki fiskalne Novitus są bowiem tworzone z myślą o różnych branżach i firmach charakteryzujących się odmienną wielkością. A jak wiadomo, dostosowanie technologii sprzedaży do potrzeb biznesu jest zawsze najważniejsze.

Ciekawe linki:

« »
4 Comments

  Marcin

  21 sierpnia, 2015 at 2:38 pm

  Robi bardzo dobre wrażenie, ale specyfikacja to nie wszystko

  Andrzej

  8 września, 2015 at 2:38 pm

  Jaka cena i przede wszystkim, gdzie mogłabym ją nabyć?

  Adam

  2 października, 2015 at 2:38 pm

  Myślę, że warto bliżej sprawdzić co ma do zaoferowania

  piotrek1234

  12 stycznia, 2016 at 2:38 pm

  witam, ja osobiście posiadam drukarkę Deon E i jestem z niej bardzo zadowolony – duże możliwości w bardzo wygodnym, niedużym urządzeniu. świetny wybór dla tych co prowadzą działalność mobilną. pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwe rozwiązanie *