FAWAG - nowy producent kas fiskalnych
18 kw.
9:19

FAWAG Lite – nowa kasa fiskalna od nowego producenta

Prezentowanie nowości z branży fiskalnej to zawsze przyjemna sprawa. A w tym przypadku mamy do czynienia ze szczególną sytuacją. Na rynku pojawiła się nie tylko nowa kasa rejestrująca, ale także zupełnie nowa marka. FAWAG to oczywiście producent znany wielu polskim przedsiębiorcom. Do tej pory kojarzono go jednak z tworzeniem różnego rodzaju wag elektronicznych. A jakie wrażenie sprawia pierwsza kasa fiskalna tego producenta, czyli model Lite?

Poręczna i solidnie wykonana

Już na pierwszy rzut oka można stwierdzić, że kasa produkowana przez FAWAG przypadnie do gustu osobom, które cenią sobie miniaturyzację technologii sprzedaży. Model Lite jest bowiem kompaktowym i stosunkowo lekkim urządzeniem. Nie mamy tu oczywiście do czynienia z najmniejszą kasą na rynku, ale wymiary 179 x 97 x 191 mm (szerokość, wysokość, długość) nadal zaliczają się do niewielkich. Urządzenie marki FAWAG sprawia również wrażenie solidnie wykonanej technologii sprzedaży. Można więc podejrzewać, że kasa Lite trafi do niejednej działalności mobilnej. Tam bowiem ceni się wspomniane parametry fizyczne. Urządzenie powinno również przypaść do gustu właścicielom małych placówek handlowych i usługowych. Nie będzie bowiem problemu z jego ustawieniem na niewielkim stanowisku sprzedaży.

Obsługa i przyjazne funkcje

Kasa fiskalna FAWAG Lite została wyposażona zarówno 2 podświetlane ekrany LCD, jak i programowalną klawiaturę. W przypadku tego modelu nie ma więc problemu z informowaniem klientów o przebiegu obsługi. Dostęp do czytelnych komunikatów zyskuje również osoba obsługująca kasę Lite. Z kolei programowalna klawiatura zapewnia zdefiniowanie maksymalnie 8 przycisków funkcyjnych. Każdy z tych klawiszy może mieć przypisane 2 znaczenia, co daje łącznie 16 skrótów. Warto przypomnieć, że użytkownik może w ten sposób skonfigurować szybą sprzedaż często wybieranych produktów bądź usług.

W kasie rejestrującej Lite ważne jest też to, że urządzenie gwarantuje archiwizowanie kopii paragonów na karcie pamięci microSD (w formie elektronicznej). Funkcjonalność ta zapewnia dużą automatyzację pracy, mniejsze zużycie materiałów eksploatacyjnych oraz lepsze zabezpieczenie danych. Ponadto, urządzenie posiada port komunikacyjny USB, który służy do współpracy z czytnikiem kodów kreskowych lub komputerem.

Działanie mechanizmu drukującego

Ciekawostką jest fakt, że w FAWAG Lite zastosowano mechanizm drukujący znany z… kasy rejestrującej Posnet Ergo. Wszystko za sprawa współpracy obydwu producentów. To także świetna informacja dla przedsiębiorców, którzy zdecydują się na zainstalowanie modelu Lite. W ich kasie będzie się bowiem znajdował mechanizm słynący z wydajności i niezawodności. Ponadto, technologia ta zapewni szybkie wystawianie paragonów fiskalnych, na których znajdą się m.in. długie nazwy produktów bądź usług, jak również prostą instalację rolki papieru termicznego.

« »
1 Comments

    lambert

    30 kwietnia, 2018 at 9:19 am

    ciekawa propozycja jak na początek… coś zgrabnego, praktycznego, dla małych przedsiębiorstw…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwe rozwiązanie *