Uznana kasa fiskalna Novitus Nano E
05 cze
9:49

Novitus Nano E – uznana kasa, która jest już gotowa na system online

Mniej więcej rok temu pisaliśmy o tym, że na polskim rynku technologii sprzedaży są już dostępne kasy rejestrujące, które w przyszłości będzie można dostosować do wymogów nowego systemu fiskalizacji. Okazuje się, że jednym z takich urządzeń jest model bardzo często wybierany przez krajowych przedsiębiorców. Co jeszcze przemawia za tym, żeby wdrożyć kasę fiskalną Novitus Nano E?

Na czym polega gwarancja online?

Na początku warto w ogóle przypomnieć, czym jest gwarancja online i jakiego rodzaju działalności gospodarcze mogą na niej skorzystać? Certyfikat tego typu zapewnia, że dane urządzenie fiskalne będzie można w przyszłości zmodernizować, tzn. wyposażyć w funkcje wymagane przez nowe wymogi techniczne. Równocześnie jednak, wprowadzenie zmian w kasie z taką gwarancją ma się wiązać m.in. z koniecznością odczytania jej pamięci fiskalnej oraz ponownego zafiskalizowania. Dodatkowo, zmodernizowanie urządzenia gotowego na online samo w sobie będzie usługą płatną.

Podsumowując powyższe informacje, można stwierdzić, że kasy z omówioną gwarancją są dobrym rozwiązaniem dla firm, które teraz muszą wdrożyć urządzenia rejestrujące, zaś w niedalekiej przyszłości zostaną zobligowane do wymiany technologii sprzedaży. Taki obowiązek czeka bowiem działalności wskazane przez ustawodawcę w znowelizowanej ustawie VAT. Natomiast posiadacze kas gotowych na online nie będą musieli w krótkim odstępie czasu 2 razy szukać i kupować urządzeń fiskalnych. Wystarczająca okaże się unowocześnienie dotychczasowego modelu.

Poręczny model z kartą pamięci

Na kasę fiskalną Novitus Nano E warto spojrzeć nie tylko jako na reprezentanta urządzeń rejestrujących, które są gotowe na system online. Ten model jeszcze na długo przed zapowiedziami zmian w przepisach cieszył się sporym zainteresowaniem. Jego popularność wzięła się zaś przede wszystkim z tego, że połączył w sobie ważne funkcje współczesnych technologii sprzedaży oraz kompaktowe gabaryty.

Wymiary omawianego tu modelu wynoszą zaledwie 58 x 94 x 229 mm (wysokość, szerokość, długość), zaś jego waga to tylko 0,65 kg. W rezultacie, urządzenie doskonale leży w dłoni i sprawdza się świetnie podczas prowadzenia handlu w trybie mobilnym lub w mniejszych placówkach. Ponadto, w kasie fiskalnej Nano E zastosowano moduł elektronicznej kopii paragonów. Dzięki temu model polskiego producenta gwarantuje wygodne archiwizowanie danych w formie cyfrowej (na karcie pamięci SD).

Ciekawe parametry urządzenia marki Novitus

Jakie parametry techniczne posiada tak kompaktowa kasa fiskalna? Novitus Nano E pozwala na zaprogramowanie do 3 000 pozycji towarowych (PLU) oraz skonfigurowanie maksymalnie 8 skrótów klawiszowych. Atuty tego modelu kryją się także w jego interfejsach komunikacyjnych. Okazuje się bowiem, że tak małe urządzenie rejestrujące może współpracować m.in. z terminalem do kart płatniczych. Co więcej, Nano E da się wyposażyć w opcjonalny moduł komunikacyjny Bluetooth. Obecność wspomnianego interfejsu zapewnia również bezprzewodową wymianę danych z innymi elementami systemu sprzedaży w firmie. Dodatkowo, kasa marki Novitus posiada 2 alfanumeryczne, podświetlane ekrany LCD, wydajny akumulator oraz prosty w obsłudze mechanizm termiczny.

« »
1 Comments

    k@mil09

    7 czerwca, 2018 at 9:49 am

    to dobrze, że Nano E zalicza się do takich rozwiązań, to jeden z najpopularniejszych modeli w końcu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwe rozwiązanie *