27 gru
7:27

Gdzie sprawdzi się nowa drukarka fiskalna Posnet?

W ofercie Posnet znajdują się różnego rodzaju drukarki fiskalne – zarówno mobilne, jak i stacjonarne urządzenia rejestrujące. Do której grupy można by zaliczyć nowy model tego producenta, czyli Trio? Biorąc pod uwagę tylko gabaryty i wagę, należy uznać tę drukarkę za przenośną. Jeżeli jednak uwzględnimy opcję rozbudowania urządzenia o tablet, sytuacja wygląda już nieco inaczej…

Zdecyduj jaka będzie Twoja drukarka fiskalna

Drukarka fiskalna marki Posnet to niepozorne urządzenie. Mylące mogą być w tym przypadku niewielkie gabaryty modelu Trio. Okazuje się jednak, że wspomniana drukarka sprawdza się nie tylko w standardowym systemie sprzedaży – podczas współpracy z komputerem lub terminalem komputerowym. Urządzenie można bowiem wyposażyć w specjalny uchwyt, na który będzie zamontowany tablet. A to już pozwala na stworzenie technologii, która będzie przypominała inne rozwiązanie marki Posnet. Mowa oczywiście o terminalu fiskalnym Thermal HD, czyli połączeniu drukarki fiskalnej oraz komputera. Jeżeli jednak wyposażymy Posnet Trio w tablet, zyskamy tak naprawdę 3 urządzenia. Tablet składa się przecież z intuicyjnego w obsłudze panelu dotykowego oraz wbudowanej jednostki centralnej.

Co ciekawe, Posnet Trio można rozbudować o uchwyt montażowy w dowolnym momencie. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby np. początkowo korzystać z drukarki podłączonej do komputera, a dopiero po pewnym czasie wyposażyć ją w dodatkowe akcesoria.

Czym jest Posnet Multiport?

Drukarka fiskalna Posnet Trio

Uchwyt do zamontowania tabletu nie jest jedyną opcją, o którą można rozbudować model Trio. Urządzenie posiada bowiem gniazdo Posnet Multiport, oferujące proste dodanie do drukarki dodatkowych interfejsów komunikacyjnych. W wariancie podstawowym do dyspozycji użytkownika jest popularny port USB. Jeżeli jednak sięgniemy po któryś z modułów rozszerzeń, drukarka będzie także obsługiwała złącze RS-232, moduł Bluetooth (do bezprzewodowej wymiany danych) czy wejście służące do podłączenia szuflady kasowej. Dzięki temu Posnet Trio zapewnia stworzenie kompleksowego systemu POS, w którym znajdą się np. waga elektroniczna, czytnik kodów oraz drukarka zamówień.

Zaawansowany mechanizm termiczny

Parametry mechanizmu termicznego to w każdej drukarce fiskalnej niezwykle ważna sprawa. I nie chodzi tutaj jedynie o szybkość wystawiania paragonów bądź innych dokumentów. Z punktu widzenia użytkownika istotne jest również to, że dany model umożliwia umieszczanie różnych treści na wydrukach, m.in. NIP-u nabywcy, logo graficznego oraz kodu kreskowego 1D lub 2D. Posnet Trio oferuje wspomnianą funkcjonalność, a przy okazji gwarantuje dziecinnie prostą wymianę rolki papieru termicznego. Prędkość pracy mechanizmu wynosi zaś 30 linii na sekundę.

Kopia paragonów na elektronicznym nośniku

Rejestrowanie obrotu za pomocą urządzenia fiskalnego wiąże się z koniecznością dopełnienia kilku obowiązków. Natomiast jednym z kluczowych wymogów jest przechowywanie kopii wszystkich wystawionych paragonów. W przypadku Posnet Trio czynność ta będzie przebiegała automatycznie. Urządzenie po prostu posiada moduł, dzięki któremu kopie paragonów są zapisywane na karcie pamięci. W praktyce oznacza to nie tylko większą wygodę pracy, ale także mniejsze wydatki na materiały eksploatacyjne oraz skuteczniejsze zabezpieczenie danych.

Po pierwsze, za sprawą modułu elektronicznej kopii paragonów, drukarka używa jednorazowo tylko 1 rolki papieru. Po drugie, dane zgromadzone na karcie pamięci można w każdej chwili zarchiwizować na innym nośniku (pendrivie, dysku zewnętrznym, płycie DVD) lub po prostu zapisać na komputerze.

« »
1 Comments

    borys

    3 stycznia, 2017 at 7:27 am

    opcja z dolaczanym tabletem do drukarki najlepsza!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwe rozwiązanie *