Kasa fiskalna Novitus Next
26 sty
10:10

Najciekawsze rozwiązania w kasach fiskalnych

Istnieje wiele ważnych aspektów, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze kas fiskalnych, jak choćby pojemność bazy towarowej, gabaryty urządzenia, jego wytrzymałość, wysokość parametrów, prostota obsługi, a przede wszystkim – przeznaczenie danego modelu (rodzaj branży, charakter przedsiębiorstwa, tryb pracy itd.). Niemniej, warto również wspomnieć o przykładach bardzo ciekawych rozwiązań – technologicznych oraz funkcjonalnych – swoją drogą, dotyczących także powyższych kwestii. Wymieńmy i opiszmy pokrótce kilka takich przypadków.

Posnet Mobile HS EJ

Ta mobilna kasa fiskalna posiada być może dość rozpoznawalne opcje, jak prosty w obsłudze mechanizm drukujący, zapis elektronicznej kopii paragonów, przyciski funkcyjne czy możliwość zasilania przy użyciu instalacji samochodowej. Niemniej, jest pewna cecha, która w sposób zdecydowany wyróżnia to urządzenie na tle innych. Mobile HS EJ to obecnie najmniejsza kasa spośród dostępnych na rynku. Oczywiście za niewielkimi rozmiarami idzie też mała waga i poręczna konstrukcja. By jednak lepiej sobie uzmysłowić wyjątkowość w tym aspekcie, wystarczy powiedzieć, że kasa mieści się nawet… w kieszeni marynarki! Dlatego z wyglądu bardziej przypomina smartfona, niż urządzenie fiskalne.

Elzab K10

Opis kasy fiskalnej Elzab K10 jest bardzo ciekawy i to pod kilkoma względami. Pomijając już fakt, że urządzenie posiada oryginalny, futurystyczny design i znakomicie sprawdza się w handlu mobilnym, to też zwraca uwagę z 2 powodów. Pierwszym  jest wykorzystany w nim ekran dotykowy, łączący funkcję przejrzystego, obszernego i kolorowego wyświetlacza (emitującego kody QR) z intuicyjną w obsłudze klawiaturą ze zmieniającymi się kontekstowo przyciskami (także funkcyjnymi). Kasa ta była pierwszym urządzenie rejestrującym, w którym zastosowano panel sterowania do złudzenia przypominający te ze smartfonów. Drugim powodem jest szczególna wytrzymałość na intensywną eksploatację, trudne środowisko pracy i zmienne warunki atmosferyczne. To dzięki szczelnej, dwukomponentowej obudowie, wzmocnionej od środka przez twardy ABS. Z zewnątrz zaś pokryta jest miłym w dotyku, antypoślizgowym elastomerem, ułatwiającym pracę ręczną i zapobiegającym ślizganiu się kasy po powierzchni lady. Warto dodać, że ekran z jednej strony jest odporny na zarysowania i zalania, a z drugiej – umożliwia pracę nawet w grubych rękawicach.

Posnet Revo

O tym urządzeniu również można dużo powiedzieć, ale najlepiej jednak skupić się na jego 3 atrakcyjnych rozwiązaniach. Pierwsze to znakomita współpraca z dedykowaną szalką ważącą – dzięki opcji obsługi akcesorium przy użyciu klawiatury kasy sprzedaż idzie wyraźnie szybciej i efektowniej. Poza tym, Revo posiada innowacyjny mechanizm drukujący – jako jedyny model na rynku wystawia paragon fiskalny nie w stronę podatnika, ale w stronę klienta. W ten sposób nabywca może sam odebrać dowód sprzedaży i przyspieszyć zgodne z przepisami zamknięcie transakcji. Oprócz tego, model marki Posnet udowodnił, że strona wizualna technologii handlowych jest równie istotna i że w tej materii także można zaproponować bardzo ciekawe rozwiązania. Revo, kasa charakteryzująca się eleganckim designem, dostępna jest w aż 6 wariantach kolorystycznych: białej, czerwonej, limonkowej, żółtej, niebieskiej i fioletowej. Trzeba przyznać, że istnieje duże pole do popisu, jeśli chodzi o dostosowanie urządzenia fiskalnego do własnych upodobań, wystroju wnętrza firmy lub barw zawarty w logo przedsiębiorstwa.

« »
1 Comments

    adi

    2 marca, 2017 at 10:10 am

    Moim faworytem w tym zestawieniu jest zdecydowanie K10 🙂 choć fakt, Revo też ma się czym pochwalić 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwe rozwiązanie *