Informacje o kasie fiskalnej Novitus One Online
06 sie
2:39

Kasa fiskalna Novitus One Online w detalach i szczegółach

Ta kasa fiskalna pojawiła się już na naszym blogu, ale jedynie w formie grafiki do jednego z poprzednich wpisów. Po dłuższym namyśle doszliśmy jednego do wniosku, że po prostu nie wypada, żeby tak zaawansowane technicznie urządzenie rejestrujące nie zostało szerzej omówione. Nie mamy wątpliwości, że Novitus One Online to jedno ze szczytowych osiągnieć polskiego producenta technologii sprzedaży. A dzisiejszym wpisem postaramy się Was do tego odrobinę przekonać (albo całkowicie 😉).

Panel dotykowy i system operacyjny Android

To, co na pierwszy rzut oka zwraca uwagę w przypadku Novitus One Online, to oczywiście obszerny, kolorowy ekran dotykowy. Panel IPS, który został zastosowany w tej kasie fiskalnej, ma dokładnie 5” wielkości i wyświetla obraz w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Co ważne, urządzenie wyposażono też w niewielki ekran dla klientów, który pozwala na informowanie nabywców o przebiegu każdej transakcji.

Novitus One Online - biała

Ponadto, warto z całą mocą podkreślić, że w Novitus One Online nie zastosowano tak po prostu ekranu dotykowego. W tym przypadku mamy do czynienia z integracją kasy fiskalnej oraz tabletu (a może nawet smartfona?). Omawiany przez nas model działa bowiem pod kontrolą oprogramowania systemowego Android (doskonale znanego m.in. ze smartfonów). Co więcej, kasa One Online oferuje np. skonfigurowanie 6 paneli przycisków, a przełączanie się pomiędzy nimi przypomina obsługę pulpitu we współczesnym telefonie.

Najważniejsze parametry kasy fiskalnej One Online

Kasa fiskalna One Online to także wysokie parametry techniczne. Urządzenie oferuje zaprogramowanie nawet 213 skrótów klawiszowych (wyświetlanych na ekranie dotykowym) oraz skonfigurowanie dowolnej liczby pozycji towarowych. Tak, nie pomyliśmy się. W przypadku Novitus One Online nie ma limitu definiowalnych pozycji PLU. Podobnie jest zresztą z liczbą programowalnych rabatów/narzutów, grup towarowych (kategorii) czy kasjerów (wraz z ustawionymi uprawnieniami). Oprócz tego, kasa marki Novitus naprawdę szybko wystawia różne dokumenty – zarówno paragony fiskalne, jak i faktury dla kontrahentów. Wydruk dowodu sprzedaży następuje z prędkością 22 linii tekstu na sekundę (uwierzcie na słowo – to naprawdę trwa chwilę!).

Aplikacja NoviCloud od Novitus

Część użytkowników kas fiskalnych Novitus oraz osób reprezentujących branżę technologii sprzedaży może już kojarzyć, czym jest NoviCloud. Do autorska aplikacja polskiego producenta, którą można wykorzystać m.in. do zdalnego nadzorowania biznesu oraz zarządzania urządzeniami rejestrującymi. Końcowa funkcjonalność NoviCloud zależy oczywiście od oczekiwań przedsiębiorcy oraz wybranego planu abonamentowego (dostępne są różne moduły oprogramowania). Jednak już na starcie użytkownicy wybranych kas fiskalnych marki Novitus, np. modelu One Online, zyskują darmowy dostęp do podstawowych rozwiązań tego narzędzia. W wielu przypadkach może się nawet okazać, że NoviCloud z powodzeniem zastąpi dodatkowe oprogramowanie sprzedażowe lub sprzedażowo-magazynowe.

Wszystkie rozwiązania kasy fiskalnej online

Przy omawianiu Novitus One Online trudno nie wspomnieć o tym, że jest to kasa zgodna z wymogami obowiązującymi w przypadku urządzeń fiskalnych online. W praktyce oznacza to, iż wspomniany model komunikuje się z Centralnym Repozytorium Kas (systemem nadzorowanym przez Ministerstwo Finansów), współpracuje z różnymi terminalami płatniczymi, wystawia e-paragony fiskalne oraz posiada wbudowaną pamięć chronioną (tam trafiają m.in. kopie paragonów). Przy wdrożeniu Novitus One Online można również skorzystać z ustawowej ulgi. Taka refundacja przysługuje przedsiębiorcom instalującym pierwsze urządzenie fiskalne (koniecznie model online) oraz podatnikom obowiązkowo wymieniającym dotychczasową kasę (przechodzącym z modelu offline na online).

« »
1 Comments

    Wilczek

    4 września, 2020 at 2:39 pm

    Wiem, że znajdą się sympatycy modelu K10 (sam zreszą myślę, że to naprawdę OK urządzenie) którym może się to nie spodobać, ale sądzę, że One Online to taka godna, lepsza „następczyni” kasy od Elzab 😛 w założeniach bardzo podobna no tylko…ma to wszystko lepiej, a także i więcej 🙂 pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwe rozwiązanie *