Mobilne, małe drukarki fiskalne
31 lip
9:26

Mobilnie znaczy wygodnie. Także w przenośnych drukarkach fiskalnych

Kiedy piszemy o mobilnych urządzeniach fiskalnych, zazwyczaj mamy na myśli małe i lekkie kasy rejestrujące. Ale okazuje się, że to nie jedyne urządzenia o kompaktowych gabarytach, które pozwalają na wygodne i skuteczne obsługiwanie klientów indywidualnych w terenie. Na rynku jest bowiem dostępnych wiele przenośnych drukarek fiskalnych. Co warto wiedzieć o wspomnianych urządzeniach?

Najmniejsze urządzenia fiskalne na rynku

Można chyba zaryzykować tezę, że mobilne drukarki fiskalne, pod względem niewielkich gabarytów i małej wagi, nie odbiegają od tego, co oferują przenośne kasy rejestrujące. Niekiedy są nawet mniejsze! Wystarczy przywołać przykład modelu, który znajduje się na zdjęciu głównym do niniejszego wpisu – Temo HS EJ. Ta drukarka jest jednym z najmniejszych i najlżejszych urządzeń na polskim rynku. Nic więc dziwnego, że decyduje się na nią wielu przedsiębiorców, którzy potrzebują funkcjonalnej technologii do pracy w trybie mobilnym. Dodatkowym udogodnieniem, dostępnym w przypadku przenośnych urządzeń, jest opcja korzystania z pokrowca. Dzięki temu praca w terenie staje się znacznie wygodniejsza (i bezpieczniejsza – dla drukarki).

Funkcjonalność mobilnych drukarek

Z jakich rozwiązań technologicznych mogą korzystać przedsiębiorcy, którzy zaczną korzystać z przenośnych drukarek fiskalnych? Wyróżnikiem tych urządzeń jest m.in. obecność modułu elektronicznej kopii paragonów. W rezultacie, mobilne drukarki zapewniają wygodne, oszczędne i bezpieczne archiwizowanie istotnej dokumentacji firmowej. Urządzenia tego typu posiadają także wydajne i proste w obsłudze mechanizmy drukujący. Dzięki temu pozwalają na szybkie wystawianie paragonów fiskalnych oraz oferują łatwą wymianę rolki papieru termicznego. Ponadto, dużym atutem przenośnych drukarek rejestrujących jest możliwość obsługi naprawdę rozbudowanej bazy towarowej.

Współpraca z innymi technologiami

W poprzednim akapicie wspomnieliśmy o tym, że drukarki mobilne gwarantują prowadzenie sprzedaży naprawdę wielu produktów oraz usług. Niemniej, warto przypomnieć, że w urządzeniach tego typu nie programuje się pozycji towarowych. Zamiast tego, przenośna drukarka musi współpracować z jednostką centralną (komputerem stacjonarnym, laptopem, tabletem, terminalem komputerowym), na której będzie zainstalowane oprogramowanie sprzedażowe. Na szczęście pod tym względem omawiane urządzenia również zapewniają szereg udogodnień. Mobilne drukarki rejestrujące nie tylko płynnie współpracują z różnymi komputerami – przewodowo lub bezprzewodowo – ale także są kompatybilne z rozmaitymi programami dla firm.

« »
1 Comments

    AleksandrA

    4 sierpnia, 2017 at 9:26 am

    aa! posiadam właśnie drukarkę temo hs ej, która jest na zdjęciu 😀 baaaardzo dobre urządzenie, polecam z czystym sumieniem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwe rozwiązanie *