kasa fiskalna Elzab K10
06 lip
9:47

To jeszcze nie wszystko, czyli nowa wersja kasy Elzab K10

Tym, którzy choć trochę interesują się branżą fiskalną, nie trzeba przedstawiać zawartego w tytule urządzenia. Model ten zdobył uwagę i sympatię przedsiębiorców dzięki swej oryginalności, dotyczącej zarówno zastosowanych rozwiązań, jak i wrażenia wizualnego. Niemniej, okazało się, że na tym historia kasy się nie kończy – jej nowa homologacja oznacza również nowe możliwości dla użytkownika.

Czym jest homologacja?

Termin ten pochodzi z greki – homologeo w polskim tłumaczeniu oznacza „zgadza się”. Homologacja to decyzja wydawana przez Główny Urząd Miar (GUM), stwierdzająca, że dany model kasy lub drukarki fiskalnej spełnia wszystkie normy technologiczne i prawne, ustanowione przez Ministerstwo Finansów. Dotyczy to szczególnie nowych urządzeń, które mają dopiero wejść na rynek. Model, który otrzyma homologację, może być dopuszczony do sprzedaży i służyć prowadzeniu ewidencji obrotu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, decyzja ta jest wydawana na okres 4 lat. A co, jeśli w tym czasie nastąpią jakieś zmiany prawne? W niczym to nie przeszkadza – podatnicy, którzy zakupili urządzenie wcześniej, których kasy i drukarki posiadają ważną homologację, mogą kontynuować prowadzenie sprzedaży przy użyciu tych technologii. Niemniej, gdy upłynie termin ważności tej zgody – dany model musi najpierw ponownie spełnić wszystkie wymogi, by znów mógł być wykorzystywany do pracy.

Wyjątkowy model K10

Na rynku technologii sprzedaży istnieje i wciąż przybywa nowoczesnych i zróżnicowanych urządzeń. Są jednak modele, których pojawienia się na „fiskalnej arenie” nie da się przeoczyć – i do takich należy właśnie propozycja od firmy Elzab. K10 to pierwsza kasa rejestrująca z tak obszernym, kolorowym ekranem TFT, jednocześnie pełniącym rolę wygodnej w obsłudze klawiatury (oczywiście, wyposażonej w przyciski funkcyjne). Panel dotykowy sprawił, że urządzenie szybko zyskało przydomek „fiskalnego smartfonu”, gdyż praca modelu marki Elzab bardzo przypomina funkcjonowanie dzisiejszych technologii mobilnych. Oprócz tej atrakcyjnej cechy oraz innych, korzystnych rozwiązań – jak elektroniczna kopia paragonów, port USB, umożliwiający szybki backup dokumentacji na pendrive’a, łatwy w obsłudze mechanizm drukujący czy wydajny akumulator – kasa charakteryzuje się niedużą wielkością, lekką i ergonomiczną konstrukcją oraz solidną budową, wytrzymałą na niekorzystne warunki pracy. Dlatego Elzab K10 sprawdza się w różnych branżach i przedsiębiorstwach, działających zarówno stacjonarnie, jak i mobilnie.

Nowa homologacja – nowe korzyści

Jest już pewne, że użytkownik, zamawiając K10 z nową homologacją, otrzyma kasę ulepszoną, wzbogaconą o dodatkowe funkcje i możliwości. Przede wszystkim, w zależności od decyzji przedsiębiorcy, model ten będzie mógł posiadać dodatkowy interfejs do bezprzewodowej współpracy z urządzeniami peryferyjnymi: Bluetooth, Wi-Fi lub GPRS. Co więcej, tryb pracy klient-serwer pozwala na zdalną obsługę kasy. Ponadto, nowa wersja oferuje także funkcję czasową, umożliwiającą naliczanie kwoty w trakcie trwania danej usługi, w takich miejscach, jak baseny, parkingi strzeżone, kręgielnie czy kawiarenki internetowe. Istnieje też opcja zmiany ceny zgodnie z ustaleniami dotyczącymi długości usługi, z której korzysta nabywca. K10 przypomina również w odpowiednich momentach o konieczności wykonania raportu dobowego i miesięcznego, pomagając tym samym we właściwej realizacji obowiązków fiskalnych. A do tego, występuje w 6 różnych wersjach kolorystycznych, co sprawia, że obecność tego typu urządzenia może potrafi dodatkowo wpłynąć na atrakcyjność miejsca pracy.

Jesteśmy ciekawi, co sądzicie o tej samej, lecz nie takiej samej kasie fiskalnej marki Elzab. Zapraszamy Was do dzielenia się swoimi opiniami w komentarzach!

« »
1 Comments

    Dżet

    7 lipca, 2016 at 9:47 am

    a czy ci którzy mają starszą wersję modelu k10, będą mieli możliwość uzyskania nowych funkcji? czy dotyczy to tylko nowych nabywców kasy ???? pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwe rozwiązanie *